Expedice

Modul Expedice umožňuje zadávat a sledovat vypravené zásilky. Jednotlivé zásilky lze zadávat buď ručně anebo je hromadně generovat z objednávek. V závislosti na zvoleném přepravci lze každé zásilce nastavit různé typy služeb (např. dobírka, doručení do ciziny apod.).

Zásilky lze pohodlně vyexportovat přímo do systému daného přepravce, není tedy již nutné každou zásilku zadávat opakovaně. Velmi se tím zrychlí celý proces a zároveň se vyvarujeme chyb při přepisování adres.

Systém u již odeslaných zásilek sleduje průběh dopravy přímo ze systému přepravce a zaznamená datum doručení a nebo důvod nedoručení zásilky. Údaje ze systému přepravce k dané zásilce lze zobrazit přímo z ContOSu, obsluha má tak v každém okamžiku detailní a přesný přehled o pohybu a obsahu každé zásilky.

Základní funkce

  • Možnost expedice objednávek ze zahraničí
  • Hromadné vyřizování více objednávek najednou
  • Export expedice přímo do systémů přepravců (PPL, Česká pošta a další)
  • Sledování pohybu zásilky a doplňování data doručení on-line ze systémů podporovaných přepravců (PPL), okamžitě se tak dozvíte, které zásilky byly právě doručeny, popř. nevyzvednuty a vráceny zpět


Součásti modulu 

Modul Expedice se skládá z několika souvisejících součástí, které jsou sdruženy pod tlačítkem v hlavní nabídce aplikace. 

Součásti modulu Expedice

Obr. 1 - Součásti modulu Expedice v hlavní nabídce aplikace.


Expedice - seznam jednotlivých zásilek, pořizování a editace zásilek, export do systémů přepravců, zjišťování stavu doručení .

Dopravci - seznam podporovaných dopravců, nastavení komunikace s aplikací, konfigurace

PSČ - číselník PSČ s možností aktualizace dat pro česká a slovenská PSČ

Státy - číselník států, do kterých se expeduje

Skupiny států - číselník, který eviduje skupiny států, pro které lze následně zadat některá společná nastavení pro expedici zásilek. Lze tak evidovat např. skupinu států EU, Evropa a svět.

Způsob doručení a platby - číselník, který sdružuje kombinace dostupných způsobů doručení a plateb za dopravu.

Podporovaní dopravci

V poslední verzi jsou aktuálně podporováni tito dopravci a jejich služby:


Způsob dopravy je také Osobní odběr (na pobočce, v prodejně apod.) a Ostatní (v případě, pokud způsob dopravy nespecifikujeme).